GIRLS
Class 1 Sectional
Tuesday’s scores
Naylor 61, Oran 42
Bunker 64, Bradleyville 56
Walnut Grove 66, Wheatland 38
Drexel 47, Otterville 38
Glasgow 45, Prairie Home 34
Community 48, Mercer 42
Norborne 60, Winston 52
Mound City 53, Jefferson 42
Quarterfinals
Saturday, March 5
At Van Buren
Naylor vs. Bunker, 1 p.m.
At Clinton
Walnut Grove vs. Drexel, 1  p.m.
At Salisbury
Glasgow vs. Community, 6 p.m.
At Bishop LeBlond
Norborne vs. Mound City, 1 p.m.
BOYS
Class 1 Sectional
Tuesday’s scores
Gideon 90, Advance 71
School of the Ozarks 72, Eminence 52
Walnut Grove 76, Weaubleau, 69
Drexel 56, Otterville 40
Glasgow 44, Chamois 27
Mercer 52, Wellsville 50
Winston 54, Hardin-Central 39
Stanberry 60, North Andrew 47
Quarterfinals
Saturday, March 5
At Van Buren
Gideon vs. School of the Ozarks, 2:45 p.m.
At Clinton
Walnut Grove vs. Drexel, 2:45 p.m.
At Salisbury
Glasgow vs. Mercer, 7:45 p.m.
At Bishop LeBlond
Winston vs. Stanberry, 2:45 p.m.
GIRLS
Class 2 Sectional
Wednesday’s scores
Neelyville 76, Scott County 42
Clopton 69, Viburnum 33
Scotland County 61, Monroe City 51
New Franklin 59, Iberia 41
Gainesville 61, Crocker 52
Crane 67 Miller 35
Skyline 68, Adrian 56
Santa Fe 57, North Platte 53
Quarterfinals
Saturday, March 5
At Farmington Civic
Center
Neelyville vs. Clopton, 6 p.m.
At Moberly Area CC
Scotland County vs. New Franklin, 12 noon.
At O’Reilly Family Event Center
Gainesville vs. Crane, 1 p.m.
At Lee’s Summit HS
Skyline vs. Santa Fe, 1 p.m.
BOYS
Class 2 Sectional
Wednesday’s scores
Bloomfield 54, Thayer 52
Clopton 57, Ellington 52
Knox County 57, Canton 53
Iberia 62, Westran 48
Hartville 47, Mansfield 37
Purdy 66, Marionville 61
Skyline 59, Rich Hill 57
Wellington-Napoleon 63, Penney 51
Quarterfinals
Saturday, March 5
At Farmington Civic
Center
Bloomfield vs. Clopton, 7:45
At Moberly Area CC
Knox County vs. Iberia, 1:45
At O’Reilly Family Event Center
Hartville vs. Purdy, 2:45
At Lee’s Summit HS
Skyline vs. Wellington-Napoleon, 2:45 p.m.
GIRLS
Class 3 Sectional
Wednesday’s scores
Saxony Lutheran 62, Twin Rivers 32
Central Park Hills 61, Whitfield 52
Cardinal Ritter 37, Duchesne 33
Southern Boone 64, Palmyra 58 OT
St. James 46, Houston 30
Strafford 57, El Dorado Springs 35
Boonville 77, Pembroke Hill 45
St. Pius X 52, Chillicothe 48
Quarterfinals
Saturday, March 5
At Jefferson College
Saxony Lutheran vs. Central Park Hills, 5 p.m.
At Warrenton
Cardinal Ritter vs. Southern Boone, 1 p.m.
At O’Reilly Family Event Center
St. James vs. Strafford, 5 p.m.
At Lee’s Summit HS
Boonville vs. St. Pius X, 6 p.m.
BOYS
Class 3 Sectional
Wednesday’s scores
Caruthersville 77, Charleston 65
Whitfield 63, Central Park Hills 48
Cardinal Ritter 65, North Tech 58
Father Tolton 95, Clark County 39
Mountain Grove 69, Fatima 59
Fair Grove 47, East Newton 38
Barstow 84, Boonville 37
Lawson 47, Maryville 43
Quarterfinals
Saturday, March 5
At Jefferson College
Caruthersville vs. Whitfield, 6:45 p.m.
At Warrenton
Cardinal Ritter vs. Father Tolton, 2:45 p.m.
At O’Reilly Family Event
Center
Mountain Grove vs. Fair Grove, 6:45 p.m.
At Lee’s Summit HS
Barstow vs. Lawson, 7:45 p.m.