California
Tournament
Jan. 8-13
BOYS
Seedings
1. Fulton
2. Warrensburg
3. Southern Boone
4. Boonville
5. Fatima
6. California
7. St. Elizabeth
8. Battle’s JV
First-round pairings
Monday, Jan. 8
Fulton vs. Battle’s JV, 4:30 p.m.
Boonville vs. Fatima, 6 p.m.
Warrensburg vs. St. Elizabeth, 7:30 p.m.
Southern Boone vs. California, 9 p.m.
GIRLS
Seedings
1. California
2. Boonville
3. Fatima
4. Helias
5. St. James
6. Battle
7. Southern Boone
8. Fulton
First-round pairings
Tuesday, Jan. 9
California vs. Fulton, 4:30 p.m.
Helias vs. St. James, 6 p.m.
Boonville vs. Southern Boone, 7:30 p.m.
Fatima vs. Battle, 9 p.m.

New Franklin
Tournament
Jan. 2-6
BOYS
Seedings
1. Fayette
2. New Franklin
3. Sturgeon
4. Sweet Springs
5. Westran
6. Prairie Home
7. Tipton
8. Pilot Grove
First-round pairings
Tuesday, Jan. 2
Fayette 68, Pilot Grove 40
Sweet Springs 51, Westran 49
New Franklin 53, Tipton 34
Prairie Home 48, Sturgeon 42
Wednesday’s games
Consolation semifinals
Westran 55, Pilot Grove 49
Tipton 53, Sturgeon 48
Thursday’s games
Semifinals
Fayette vs. Sweet Springs
New Franklin vs. Prairie Home
GIRLS
Seedings
1. Sturgeon
2. New Franklin
3. Tipton
4. Pilot Grove
5. Sweet Springs
6. Prairie Home
7. Fayette
8. Westran
First-round pairings
Tuesday, Jan. 2
Pilot Grove 38, Sweet Springs 31
Sturgeon 49, Westran 23
New Franklin 56, Fayette 46
Tipton 65, Prairie Home 49
Wednesday’s games
Consolation semifinals
Sweet Springs 41, Westran 36
Fayette 35, Prairie Home 31
Thursday’s games
Semifinals
Sturgeon vs. Pilot Grove
New Franklin vs. Tipton

Otterville
Holiday Classic
Dec. 29-Jan. 5
BOYS
First-round pairings
Friday, Dec. 29
Lincoln 66, Bunceton 39
Smithton 79, Kingsville 64
Slater 75, La Monte 55
Northwest 64, Otterville 58
Saturday, Dec. 30
Otterville 68, Bunceton 51
La Monte 73, Kingsville 70
Wednesday, Jan. 3
Lincoln 68, Northwest 61
Smithton 88, Slater 85 OT
Saturday, Jan. 6
7th-Bunceton vs. Kingsville, 11:30 a.m.
5th-Otterville vs. La Monte, 1 p.m.
3rd-Northwest vs. Slater, 2:30 p.m.
1st-Lincoln vs. Smithton, 4 p.m.
GIRLS
First-round pairings
Friday, Dec. 29
Bunceton 74, Northwest 42
Smithton 72, Lincoln 33
La Monte 63, Kingsville 59
Otterville 64, Slater 37
Saturday, Dec. 30
Northwest 39, Lincoln 37
Kingsville 54, Slater 52 OT
Tuesday, Jan. 2
Smithton 65, Bunceton 50
Otterville 54, La Monte 35
Saturday, Jan. 6
7th-Lincoln vs. Slater, 4:30 p.m.
5th-Northwest vs. Kingsville, 6 p.m.
3rd-Bunceton vs. La Monte, 7:30 p.m.
1st-Smithton vs. Otterville, 9 p.m.