BOYS
Class 1
Saturday, March 8
Scott Co. Central 64, Niangua 39
Stanberry 51, Wellington-Napoleon 47
Macks Creek 74, Pilot Grove 54
Meadville 34, Community 32
Thursday, March 13
Mizzou Arena
Scott Co. Central, 24-5, vs. Stanberry, 26-1, 3:20 p.m.
Macks Creek, 24-5, vs. Meadville, 24-3, 5 p.m.
Friday, March 14
Third place, 12:45 p.m.
Saturday, March 15
First place, 12:50 p.m.
Class 2
Saturday, March 8
Thayer 46, Advance 45
Sacred Heart 64, West Platte 61
Canton 72, Father Tolton 66
Iberia 51, Crane 50
Thursday, March 13
Hearnes Center
Thayer, 27-3, vs. Sacred Heart, 29-0, 6:40 p.m.
Canton, 27-1, vs. Iberia, 28-1, 8:20 p.m.
Friday, March 14
Third place, Mizzou Arena, 7:45 p.m.
Saturday, March 15
First place, Mizzou Arena, 8:10 p.m.
Class 3
Saturday, March 8
College Prep Madison 66, Charleston 60
Barstow 69, Summit Christian Academy 53
Cardinal Ritter 61, Eugene 53
Strafford 63, Hartville 62
Thursday, March 13
Hearnes Center
College Prep, 27-4, vs. Barstow, 26-2, 12 noon
Cardinal Ritter, 24-5, vs. Strafford, 26-4, 1:40 p.m.
Friday, March 14
Third place, Mizzou Arena, 4:15 p.m.
Saturday, March 15
First place, Mizzou Arena, 4:30 p.m.
Class 4
Wednesday, March 12
Central Cape Girardeau 17-10 vs. Farmington 19-9
Affton 19-4 vs. Bayless 19-9
Harrisonville 17-10 vs. Grandview 22-5
Liberty North 17-10 vs. Lafayette 22-4
Jennings 17-6 vs. Normandy 15-13
St. Charles 24, Helias 20-7
St. Francis Borgia 18-8 vs. Marshfield 15-13
Republic 24-4 vs. Carl Junction 19-8
Class 5
Wednesday, March 12
Jackson 23-5 vs. Lafayette 24-4
Christian Brothers College 21-7 vs. Webster Groves 24-4
Lee’s Summit 19-7 vs. Fort Osage 19-6
Park Hill 14-13 vs. Lee’s Summit West 24-3
Troy Buchanan 8-20 vs. Ft. Zumwalt South 22-4
Hazelwood Central 23-5 vs. Ladue Horton 20-4
Hickman 24-2 vs. Waynesville 24-2
Nixa 22-5 vs. Willard 21-6
GIRLS
Class 1
Saturday, March 8
Chadwick 53, Naylor 41
North Andrew 64, Mercer 56 OT
Walnut Grove 71, Drexel 37
Marion County 51, Linn County 46 OT
Thursday, March 13
Mizzou Arena
Chadwick 25-5 vs. North Andrew 28-2, 12 noon
Walnut Grove 26-4 vs. Marion County 17-9, 1:40 p.m.
Friday, March 14
Third place, Mizzou Arena, 11 a.m.
Saturday, March 15
First place, Mizzou Arena, 11 a.m.
Class 2
Saturday, March 8
New Haven 42, Neelyville 34
Skyline 59, North Platte 54
New Franklin 60, Knox County 58 OT
Crane 73. Bakersfield 56
Thursday, March 13
Hearnes Center
New Haven 22-8 vs. Skyline 25-5, 3:20 p.m.
New Franklin 28-1 vs. Crane 29-1, 5 p.m.
Friday, March 14
Third place, Mizzou Arena, 6 p.m.
Saturday, March 15
First place, Mizzou Arena, 6:20 p.m.
Class 3
Saturday, March 8
Saxony Lutheran 59, Lutheran St. Charles 52
El Dorado Springs 57, Cameron 52
Hermann 53, Palmyra 39
Ash Grove 58, Fatima 47
Thursday, March 14
Mizzou Arena
Saxony Lutheran 24-4 vs. El Dorado Springs 26-3, 6:40 p.m
Hermann 27-1 vs. Ash Grove 27-4, 8:20 p.m.
Friday, March 14
Third place, 2:30 p.m.
Saturday, March 15
First place, 2:40 p.m.
Class 4
Wednesday, March 12
Dexter 24-3 vs. Central Park Hills 26-1
Festus 18-9 vs. Battle 11-15
Clinton 19-7 vs. Notre Dame de Sion 15-13
Lincoln College Prep 20-7 vs. Benton 19-8
Incarnate Word 27-1 vs. MICDS 24-1
St. Charles West 21-5 vs. Helias 16-11
St. Francis Borgia 24-2 vs. Marshfield 23-5
Republic 23-5 vs. Webb City 23-4
Class 5
Wednesday, March 15
Fox 19-8 vs. Eureka 25-1
Parkway North 20-6 vs. Kirkwood 22-6
Lee’s Summit North 21-5 vs. Truman 23-1
North Kansas City 18-9 vs. Lee’s Summit West 15-8
Fort Zumwalt West 25-4 vs. Francis Howell 13-14
Hazelwood Central 17-9 vs. St. Joseph’s Academy 14-15
Rock Bridge 23-3 vs. Washington 23-4
Nixa 20-8 vs. Parkview 18-10