|
|
Boonville Daily News - Boonville, MO
  • Class 1 District 9, Class 2 District 7, Class 3 District 8 All-District teams

    • email print
      Comment
  • Class 1 MBCA District 8 All-District team
    GIRLS
    Nikki Fuemmeler, Glasgow, Sr.
    Paige Nolte, Chamois, Jr.
    Alison Mehmert, Chamois, Sr.
    Samm Jett, Community, So.
    Emmalee McCoskey, Community, Sr.
    Abby Thompson, Glasgow, Jr.
    Makayla Zey, Prairie Home, So.
    Alli Muri, Jamestown, So.
    Rachel Distler, Prairie Home, Fr.
    Mickayla Strother, Jamestown, So.
    BOYS
    Blake Hackman, Glasgow, Jr.
    Conner Brooks, Community, Jr.
    Alden Rohrbach, Jamestown, Sr.
    Clay Thebeau, Community, Jr.
    Landon Brand, Glasgow, Sr.
    Trevor Dusheke, Calvary Lutheran, Sr.
    Lane Thebeau, Community, Jr.
    Trevor Barbour, Jamestown, Jr.
    Rayce Kendrick, Prairie Home, Jr.
    Clay Nolte, Chamois, Sr.
    Class 2 MBCA District 7 All-District Team
    BOYS
    Michael Porter, Fr. Tolton, Fr.
    Brady Francis, Salisbury, Jr.
    Jacob Rudkin, Harrisburg, Sr.
    Brayden Kelly, Sturgeon, Jr.
    Josh Boyer, Fr. Tolton, Jr.
    Tanner White, New Franklin, Jr.
    Lorenzo Chisholm, Sturgeon, Jr.
    Lane Springer, Salisbury, Jr.
    Caleb Pemberton, Slater, Sr.
    Blake Berry, Harrisburg, Sr.
    Kale Spry, Harrisburg, Sr.
    Coach of the Year: Tyler Clark, Fr. Tolton
    GIRLS
    Hannah Nicolay, Salisbury, Sr.
    Aly Hundley, New Franklin, Sr.
    Brigett Arends, Sturgeon, Sr.
    Chloe Franklin, Harrisburg, Jr.
    Jasmyne Boggs, New Franklin, Sr.
    Hope Wright, Fr. Tolton, Jr.
    Mary Rose Gonzalez, Slater, Sr.
    Kylee Foster, Sturgeon, Sr.
    Alissa Lumb, Harrisburg, Sr.
    Sarah Wilhite, Salisbury, Jr.
    Coach of the Year: Chris McGowan, New Franklin

    Class 3 MBCA District 8 All-District Team
    GIRLS
    LeeAnn Polowy, Blair Oaks, Sr.
    Morgan Edwards, Boonville, Jr.
    Jordan Dinyer, Hallsville, Sr.
    Sydney Deeken, California, Sr.
    Kailee Chitwood, Centralia, Jr.
    Kylie Shoot, So. Boone, Fr.
    Paige Renfrow, Boonville, Fr.
    Lauren Viessman, Blair Oaks, Jr.
    Meleigha Caudel, California, Sr.
    Skyler Beason, So. Boone, Fr.
    Katie Crigler, Centralia, Sr.
    Coach of the year: Jaryt Hunziker, Boonville.
    BOYS
    Cody Shaw, Eugene, Sr.
    Trey Woods, Versailles, Jr.
    Dylan Albertson, California, Sr.
    Tyler Kempker, Eugene, Jr.
    Kory Franks, Blair Oaks, Jr.
    Hunter Wiley, Hallsville, Jr.
    Logan Bax, Blair Oaks, Sr.
    Chandler Blackwell, Centralia, Sr.
    Jaden Barr, California, Jr.
    Ryan Surface, Versailles, Sr.
    Sean Wooten, Hallsville, Sr.
    Coach of the year: Craig Engelbrecht, Eugene

    Page 2 of 2 -  
     

        calendar